Ako vybrať kolobežku pre dieťa

Stručný manuál, ako vybrať tú najlepšiu kolobežku pre vaše dieťa.

Kolobežka predstavuje skvelý prepravný prostriedok do mesta alebo do prírody. Umožňuje stráviť príjemné rodinné chvíle v pohybe a taktiež zabezpečuje dokonalý zdroj zábavy pre vaše dieťa. Na základe čoho si vybrať tú správnu kolobežku, sa dozviete v nižšie uvedenom krátkom popise.

1. Veľkosť kolobežky

Najdôležitejší parameter vôbec, nakoľko nesprávna veľkosť vedie vo väčšine prípadov k vráteniu kolobežky. To nás veľmi neteší :-) a pravdepodobne ani váš malý nezbedník nebude práve nadšený, keď sa bude musieť vzdať svojho nového dopravného prostriedku. Z tohto dôvodu sme na našom e-shope vytvorili základné rozdelenie podľa veku, ktoré vám pomôže pri prvotnom výbere:

Kolobežky pre najmenších
Kolobežky od 2 rokov
Kolobežky od 3 rokov
Kolobežky od 4 rokov
Kolobežky od 5 rokov
Kolobežky od 6 rokov
Kolobežky od 7 rokov
Kolobežky pre dospelých – vhodné aj pre staršie deti

2. Typ kolies

V našej ponuke nájdete klasické kolobežky s dvoma kolesami, ale v dnešnej modernej dobe sú dostupné aj kolobežky s naozaj zaujímavými vylepšeniami.

Kolobežky s tromi kolesami – sú určené prevažne pre menšie deti, nakoľko zaisťujú lepšiu stabilitu ako klasické kolobežky. Dieťa sa na nich cíti bezpečnejšie a preto sú vhodné aj pre najmenšie deti už od 2 rokov. Sú však aj výnimky, ako napríklad kolobežka Globber Ultimum, ktoré sú určené pre väčšie deti a jazda na nich je skutočná divočina :-). Funkčnosť 3 kolesových kolobežiek spočíva v jednoduchom mechanizme. Stačí ľahké naklonenie riadiacej tyče a prenesením váhy kolobežka zatáča. Pozor však na kolobežky, ktoré majú tri kolesá, ale nemajú tento mechanizmus. Na trhu ich je niekoľko a jazda na nich je skôr trápenie.

Kolobežky s nafukovacími kolesami alebo nie. Na prvý pohľad možno ťažká otázka, ale odpoveď je veľmi jednoduchá. Ak vo väčšej miere plánujete jazdu na kolobežke v prírode a na nespevnených lesných chodníkoch alebo na tráve, tak je voľba kolobežky jednoznačná. Vyberte si nafukovacie kolesá. Sú väčšie a podstatne lepšie zvládajú prípadné nerovnosti. Kolobežka vám však rovnako poslúži aj pri jazde po meste na asfaltových chodníkoch.

V prípade, ak plánujete jazdu väčšinou po meste a na spevnenej komunikácii, tak sú ideálnou voľbou kolobežky s pevnými kolesami. Jadro týchto kolies tvorí vysoko odolný nylon, ktorý sa vyznačuje extrémnou pevnosťou. Väčšinou sú vybavené guľôčkovými ložiskami ABEC 5 alebo vyššie, čo zabezpečuje tichý a plynulý chod kolobežky.

Kolobežky so svietiacimi kolesami. Parádna vychytávka, ktorá je skutočnou dizajnovou lahôdkou a urobí z vašej kolobežky naozaj štýlový dopravný prostriedok. Kolesá sa aktivujú pohybom, čiže nie je potrebné žiadne napájane alebo batérie. Ak ste si už zakúpili kolobežku bez svietiacich kolies a radi by ste ich mali, tak nie je potrebné zakúpenie novej kolobežky. Svietiace kolesá je možné zakúpiť aj samostatne.

3. Špeciálne kolobežky

Ide o kolobežky, ktoré majú nejaké špeciálne použite (freestyle), alebo ponúkajú možnosť niekoľkých variácií. To znamená, že ich môžete používať aj ako štandardné odrážadlo.

Freestyle kolobežky sú kolobežky so špeciálne zosilnenou konštrukciou, ktoré odolajú aj naozaj nešetrnému zaobchádzaniu. V našej ponuke síce nemáme veľa freestyle kolobežiek, ale zamerali sme sa na tie najkvalitnejšie od renomovaných dodávateľov. Tým pádom vám vieme garantovať prvotriednu kvalitu a maximálnu bezpečnosť počas jazdy v rušných uliciach mesta alebo na U rampách v skate parkoch. Tieto kolobežky vás určite nesklamú. Súčasťou niektorých kolobežiek sú aj pegy, ktoré vás udržia aj na neštandardných povrchoch.

V našej ponuke je taktiež freestyle kolobežka Micro MX BenJ Edition, ktorá je dizajnérskym dielom jedného z najlepších profesionálnych jazdcov na svete – Benjamina Frianta.

Odrážadlo a kolobežka v jednom - áno, aj toto je možné. U nás nájdete aj kolobežky, ktoré môžete používať aj ako klasické odrážadlo. Ide o špeciálne kolobežky, ku ktorým je možné pripevniť sedadlo a tým ich používať ako klasické odrážadlo. Takýto typ kolobežky je prevažne vhodný pre deti už od 1 – 1,5 roka. Výhodou týchto dopravných prostriedkov je to, že vám stačí zakúpiť len jeden produkt a ten „rastie “ spolu s vašim dieťaťom. Patria síce k tým drahším, ale naozaj sa oplatia.

Medzi najlepšie sa radia kolobežky Mini Micro Deluxe 3v1Micro Mini2Go Deluxe Plus alebo kolobežky Globber 4in1.

Detské skladacie kolobežky – takmer všetky kolobežky (okrem určitých typov) v našom e-shope sú kolobežky rozložiteľné, avšak nie skladacie. Rozložiteľné znamená, že dokážete riadiacu tyč veľmi jednoducho oddeliť od nášľapnej dosky.
Skladacia však znamená, že riadiacu tyč nepotrebujete oddeliť od tela kolobežky, ale dokážete ju jednoducho ohnúť a tým ju ponechať v celku.
Ktorá je však lepšia? Ťažko povedať. Niekomu vyhovuje rozložiteľná a niekomu skladacia. Výber je iba na vás :-).

Ak by ste si však na základe vyššie popísaného nevedeli rady, tak nám jednoducho zavolajte na 0908/686 252 alebo napíšte na info@odrazajsa.sk a my vám radi poradíme.