Ako bezpečne jazdiť na odrážadle

Pokyny „odrážadlovej premávky“ pre malých jazdcov :-)

  1. Dieťa musí mať pri jazde pevnú obuv.
  2. Dieťa by nikdy nemalo jazdiť na odrážadle bez dozoru rodičov.
  3. Naučte dieťa správne brzdiť celou plochou nohy.
  4. V prípade nerovného terénu alebo kopca naučte dieťa bezpečne zliezť z odrážadla.
  5. Dieťa by sa malo naučiť, že pred cestou zastaví a zosadne z odrážadla.
  6. Dieťa musí na odrážadle dočiahnuť na zem celými chodidlami.
  7. Pre vaše dieťa je potrebné obstarať správne vybavenie na jazdenie, aby ste ho chránili pred úrazmi.

Povinné vybavenie malého jazdca na ochranu voči úrazom

Detská helma
Jeden z najbezpečnejších chráničov sú prilby, ktoré bránia dôležitú časť detského tela – hlavu a mozog. Detská helma by mala byť automatickou súčasťou výbavy na odrážadlo. Zranenia hlavy sú najzbytočnejšie a zároveň najzávažnejšie, pričom prevencia je tak jednoduchá… Naše helmy majú špeciálny zoom systém, ktorý umožňuje flexibilné nastavenie na hlavičku dieťaťa. Nikdy nezabúdajte na helmu, je to v záujme vášho dieťaťa!

Zvončeky
Zvonček je dostupný pomocník pre malých jazdcov, ktorý by radi signalizovali, že je lepšie sa im vyhnúť :-). Nie je na škodu, ak sa dieťa naučí používať zvonec a trénovať si tak odvahu, schopnosť správne posúdiť situáciu (kedy je vhodné zvoniť, kedy nie). Zvončeky sú zábavné a tak parádne cinkajú!

Pomoc pre vaše unavené ruky

Tašky
Príručná taška sa ľahko pripevní k odrážadlu a malý jazdec si do nej môže nabaliť všetky potrebné podklady, prípadne niečo na osvieženie. Podstatné je, že vám sa uvoľní miesto v kabelke a máte o jeden problém menej.

Pás na prenos odrážadla
Toto je najlepšia vychytávka pre unavených rodičov! Odporúčame ju všetkým, ktorých nebaví neustále ťahanie odrážadla, keď už jazda vášho malého draka omrzí. Pás je zdanlivá maličkosť, ktorá však poskytuje obrovskú pomoc vašej chrbtici a rukám. Ak sa vo vašej rodine vyskytuje odrážadlo, pás by mal byť jeho prirodzenou súčasťou…

Ako možno zvýšiť viditeľnosť vášho dieťaťa na odrážadle?

Reflexné vesty a pásy
Vodič motorového vozidla dokáže spozorovať chodca alebo cyklistu v závislosti od farby ich oblečenia na vzdialenosť asi 30 – 80 metrov. Pri použití reflexných prvkov sa táto vzdialenosť môže zvýšiť až na 200 metrov. Reflexné prvky by mali byť umiestnené v oblasti pásu a rukávoch. Odporúčame používať za zníženej viditeľnosti a hlavne večer. Reflexné vesty taktiež prispievajú k vyššej bezpečnosti počas dňa.
Používaním reflexných prvkov výrazne zvyšujete viditeľnosť vašich detí. Všetky naše reflexné vesty vyhovujú európskej norme EN 1150.

Svetlá
Svetlá, tzv. blikačky na odrážadlo sú užitočným doplnkom, ktorý zviditeľňuje pohyb dieťaťa. Svetlá sa dajú upevniť na zadnú a prednú časť odrážadla. Inštalácia je veľmi jednoduchá. Navyše ich deti milujú, nakoľko parádne svietia a blikajú.