Puky

Technické prednosti PUKY

Hlboko vykrojená konštrukcia medzi riadidlami a sedadlom je jedna z najdôležitejších prvok výrobkov PUKY. Zdokonaľuje výuku držania rovnováhy tým, že dieťaťu umožňuje jazdu niekoľkými spôsobmi na rozdiel od výrobkov, ktoré majú medzi sedadlom a riadidlami nejakú prekážku. Dieťa môže jazdiť oboma nohami rozkročmo, jednu nohu má položenú na podeste a druhou sa odráža. Pri vyššej rýchlosti môže položiť obe nohy na podestu a potom už vlastne jazdí ako na bicykli.

História

Spoločnosť PUKY GmbH &Co. KG vyrába detské vozítka od roku 1949 čo je už viac ako 60 rokov. Od začiatku kládli veľký dôraz na kvalitu a bezpečnosť. Zatiaľ čo konkurencia investovala peniaze do marketingu, Puky investovala do zvýšenia kvality výrobkov. Puky napríklad používa namiesto guľôčkových ložísk, ložiská valčekové. Kvalita ložísk sa dostala do povedomia zákazníkov a predajcov, a tá sa stala základom pre úspech cyklo hračiek Puky.

Prvé meno výrobcu Puky bolo PUCK. Z dôvodu podobného mena s Rakúskou spoločnosťou Steyr Daimler PUCH AG (založená 1899) bolo meno spoločnosti menené na PUKY v roku 1956. Zo začiatku Puky vyrábalo hlavne kolobežky a bicykle. Neskôr potom trojkolky a šliapacie káry.

Dnešné portfólio Puky sa skladá zo 4 kolesových odrážadiel, väčších 2 kolesových odrážadiel, trojkoliek, kolobežiek, šliapacích kár, detských a juniorských bicyklov a množstva doplnkov. Na Nemeckom trhu patrí PUKY medzi lídrov vo výrobe a predaji detských vozítoch a taktiež majú významne zastúpenie po celej Európe.

Odrazajsa.sk